"Wełną malowane" wernisaż prac Ewy Jakubowskiej. 16 października godz. 18.00.

„Amelia i Kuba” oraz „Kuba i Amelia”


Rafał Kosik  zdobył popularność wśród młodzieży dzięki cyklowi „Feliks, Net i Nika”,  jest on również  autorem kilku książek fantastycznych dla dorosłych jak: „Kameleon”, „Mars” czy „Vertical”.

Tym razem ma jednak propozycję przeznaczoną  dla czytelników wieku od 7 do 12 lat –  cykl „Amelia i Kuba” oraz „Kuba i Amelia”. Każdy tom cyklu ma dwa oddzielne wydania, jedno to wydarzenia opisywane z perspektywy Kuby, a drugie pisane jest przez pryzmat przeżyć Amelii.

Jedenastolatkowie Kuba i Amelia oraz ich rodzeństwo: Albert – geniusz z zespołem Aspargera i sześcioletnia zwariowana Mi, w części zatytułowanej „Godzina duchów” wprowadzają się do nowo wybudowanego apartamentowca, który nazywają Zamkiem. Kiedy w Zamku pojawiają się duchy, powodujące mnóstwo kłopotów postanawiają wyjaśnić sprawę i uratować zagrożony likwidacją plac zabaw.

W kolejnych poznajemy perypetie dzieci w nowej szkole. Problemy z kolegami, nauczycielami z jakimi borykają się nasi  bohaterowie są dokładnie takie jakie powszechnie spotykają uczniów szkoły podstawowej.

Całość pisana z wielkim poczuciem humoru, wciąga nie tylko młodych czytelników, ale i rodziców, którzy czytają swoim pociechom. Podpowiada również ciekawe tematy do dyskusji na sprawy ważne dla naszych dzieci, a także oswaja pewne strachy.

Książki z tego cyklu „Godzina Duchów”, „Nowa szkoła” oraz „Stuoki potwór” czekają w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filiach Bibliotecznych.

(EG)