W środę, 19 grudnia o godz. 17.00, zapraszamy najmłodszych na spektakl pt. "Detektyw Zagadka na tropie". Wstęp 5 zł.

Nowa filia ma już rok!


8 listopada 2018 r. minął  rok odkąd Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej zmieniła swoją siedzibę z Ośrodka Kultury. Obecnie mieści się na piętrze Centrum Handlowego VENUS przy ul. Sobieskiego 55a. Zgodnie z zamierzonym celem w ciągu tego roku wzrosła liczba wypożyczeń o ponad 4500 egzemplarzy w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przybyło również wielu nowych czytelników, a na półkach pojawiło się 640 nowych książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Wprowadzono ofertę kulturalną dla dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli. Przedszkolaki z „Pogodnego Przedszkola” , z „Czarodziejskiego Ogrodu” oraz uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu uczestniczyły w ponad 50 lekcjach bibliotecznych podczas których zapoznały się z biblioteką, książką, regulaminem biblioteki, dyskutowały na temat poszanowania książki. Podczas tych spotkań dzieci zostały  pasowane na czytelnika i otrzymały karty biblioteczne. Wielką atrakcją stał się  japoński teatr obrazkowy Kamishibai oraz działania plastyczne podczas których dzieci wykonywały piękne prace związane z obejrzaną baśnią.

Cieszymy się bardzo z osiągnięć i mamy nadzieję, że liczba czytelników i wypożyczeń nadal będzie wzrastać, a dzieci chętnie będą przychodzić na lekcje biblioteczne.No announcement available or all announcement expired.