Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska


Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska. Digitalizacja i udostępnianie czasopism oraz modernizacja systemu prezentacji zbiorów.

Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa od marca do grudnia 2019 r. Całkowity koszt projektu to 98 500 zł, w tym uzyskano dofinasowanie ze środków MKiDN w wysokości 61 600 zł, a pozostałe środki to wkład własny WBPiCAK w Poznaniu.

Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska to projekt, dzięki któremu na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej znajdą się tytuły i roczniki współczesnych czasopism regionalnych pozyskanych głównie z bibliotek partnerskich z Wielkopolski. Wśród nich znajdą się: „Gazeta Jarocińska”, „Rzecz Krotoszyńska”, „Głos Śremski”, „Merkuriusz Mosiński”, „Wieści Lubońskie” i „Monitor Wielkopolski”.

Tym sposobem WBC wzbogaci się o ponad 1500 numerów lokalnych czasopism. Planowana jednocześnie modernizacja strony umożliwi przyjazną prezentację zasobów i przyniesie nowe możliwości wyszukiwania, również na urządzeniach mobilnych. Papierowe egzemplarze periodyków będą digitalizowane w Pracowni Digitalizacji Zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, która jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu.

Partnerzy projektu: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. A. Fiedlera w Krotoszynie, Biblioteka Publiczna im. H. Święcickiego w Śremie, Mosińska Biblioteka Publiczna w Mosinie, Biblioteka Miejska w Luboniu oraz Poznańska Fundacja Bibliotek Naukowych.

Projekt przewiduje następujące działania:

 

Koordynacja: Alicja Dudzińska, Jarosław Kulczyński

Dział Gromadzenia, Opracowania i Udostępniana Zbiorów – Pracownia Digitalizacji
tel. 61 66 40 872, 885

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

Patronat Medialny