Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Wyniki „Pióra Poetów 2024″


Znamy zwycięzcę konkursu „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka
2024″.

Czterdziestu ośmiu uczestników, siedemdziesiąt tekstów i jeden zwycięzca konkursu na najlepszy tekst piosenki do melodii skomponowanej przez Mietka Jureckiego.

Po weryfikacji merytorycznej przesłanych tekstów, Rada Literacka wyłoniła Laureata „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2024″, którym za tekst „Powidok” została Pani Julia Miller z Wrocławia.

Pani Julia jest lekarką weterynarii, na co dzień pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i zajmuje się badaniem zachowania psów. Pisanie tekstów jest jej odskocznią od pracy naukowej, a udział w konkursie był świetną mobilizacją, żeby napisać coś nowego. Pani Julia ma doświadczenie w pisaniu tekstów, ponad 10 lat temu kilka jej piosenek trafiło na płytę Joanny Lewandowskiej, a dwa lata temu, wraz z Wojtkiem Jabłońskim i Darią Adamczewską, stworzyła zwycięski utwór o Krakowie w konkursie Teatru Stu i RMF Classic.

Przypomnijmy, że warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie do 20 maja 2024 roku tekstu w języku polskim do  propozycji muzycznej wskazanej przez Organizatora. Po formalnej weryfikacji nadesłanych z całej Polski zgłoszeń, do dalszej części konkursu zakwalifikowano 48 osób i 70 tekstów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i już teraz zapraszamy do śledzenia strony festiwalowej, www.festiwal.lubon.pl i koncertu galowego w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, podczas którego wykonana zostanie nagrodzona piosenka. Więcej szczegółów już wkrótce.