Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Praktyczny poradnik czytelnika


Szanowni Państwo, od 1 grudnia Biblioteka ponownie będzie dostępna dla czytelników. Rozporządzenie na podstawie, którego funkcjonowanie bibliotek jest możliwe wprowadza kilka nowych zasad. Dla bezpieczeństwa i naszego wspólnego dobra w budynku mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, czytelnicy nie mają dostępu do księgozbioru, a zwracane materiały biblioteczne przechodzą 5-dniową kwarantannę. Aby ułatwić Państwu wizytę w naszej Bibliotece podpowiadamy kilka prostych zasad, które nie tylko usprawnią naszą pracę, ale także skrócą czas oczekiwania Państwa i pozostałych czytelników.

1. Aby ponownie korzystać z zasobów biblioteki należy oddać wszystkie wypożyczone przed zamknięciem pozycje, tj. książki, audiobooki, filmy oraz gazety! Stan swojego konta możesz sprawdzić na naszej stronie w zakładce katalog online. Instrukcje obsługi konta znajdziesz poniżej w formie filmu instruktażowego.

2. Przygotuj listę książek, które chcesz wypożyczyć, spis możesz przygotować w oparciu o nasz katalog, gdzie zaznaczona jest również dostępność danej pozycji. Tytuły obecnie wypożyczone możesz zarezerwować, a my wiadomością SMS poinformujemy Cię o konieczności odbioru.

3. Pamiętaj, że wchodząc do biblioteki musisz mieć maseczkę, stojąc w kolejce zachowaj odpowiedni dystans, a po wejściu należy zdezynfekować dłonie. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w Bibliotece mogą przebywać dwie osoby, pozostali czytelnicy proszeni są o czekanie na zewnątrz budynku.

Stan swojego konta bibliotecznego można sprawdzić bezpośrednio w naszym katalogu online. Logując się do systemu bibliotecznego zyskujecie Państwo pogląd na stan swojego konta, możecie rezerwować książki obecnie wypożyczone oraz prolongować termin zwrotu. Aby się zalogować wystarczy podać dane swojej karty bibliotecznej. Poniżej znajdziecie Państwo grafikę z krótką instrukcją logowania, a pod nią film, w którym krok po kroku pokazujemy jak korzystać z konta oraz katalogu online.

Wierzymy, że wspólnie angażując się w troskę o wspólne bezpieczeństwo i przestrzegając wszystkich restrykcji, praca naszej biblioteki będzie przebiegać bez zakłóceń. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i do zobaczenia w Bibliotece!