Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Regulaminowe przypomnienie.


Kochani Czytelnicy!
Ostatnimi czasy w Bibliotece obserwujemy bardzo ciekawe zjawisko, a mianowicie: SMS wymówką na wszystko!
 
Jak zapewne pamiętacie – od października wznowiłyśmy pobieranie kar za przetrzymywanie książek. Od kilku tygodni pracujemy w nowym systemie, który stawia bardziej na komunikację e-mailową (w planach podobno jest stworzenie aplikacji, to już w ogóle będzie magia). I zadziało się to, że SMS-y z przypomnieniem o oddaniu książki nie przychodzą.
 
Byłyśmy świadkami, jak jeden pan przyniósł książki po roku (!) bo ”nie dostał SMS-a”. Powiedział to takim tonem, jakbyśmy w ogóle miały się cieszyć, że mimo braku wiadomości w ogóle te książki oddał 😉 Bądź bohaterem w swojej Bibliotece!
 
Pragniemy uprzejmie poinformować, że wysyłanie SMS-a z przypomnieniem o oddaniu książki to raczej miła praktyka w poprzednim systemie, a nie obowiązek Biblioteki 😁
 
Po drugie – kuuuurczę, nam też zdarza się wypożyczyć książki, nie mamy jakiś większych problemów z pamięcią, czas mija, książki leżą na półce, i jesteśmy w stanie mniej więcej oszacować, czy lezą na naszym stoliku nocnym tydzień, cztery, czy rok (taka sytuacja się nie zdarza, choroba zawodowa sprawie, że oddajemy książeczki od razu po przeczytaniu).
 
Także, prosimy – szanujmy się wszyscy ❤️