Tydzień Bibliotek

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 16, maj 2016 Admin

Od 8 do 15 maja 2016r. świętowaliśmy Tydzień Bibliotek, którego hasłem przewodnim było “Biblioteka Inspiruje”. My również uczciliśmy to ważne dla nas święto, w ramach którego zorganizowaliśmy szereg wydarzeń.

Rozpoczęliśmy od poniedziałkowego wernisażu upamiętniającego Jana Długosza. Następnie w Galerii na Regale odbył się wykład prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzeja Grzybowskiego, który jako specjalista w dziedzinie okulistyki poprowadził spotkanie pt. “Żółta plamka”. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, po czym zadawali szczegółowe pytania

 grzybowski

10 maja przedszkolaki oraz uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem- autorem książek o klinice małych zwierząt w Leśnej Górce. Spotkanie miało charakter interaktywny, w trakcie którego nie zabrakło zabaw oraz śpiewu przy akompaniamencie gitary. Uśmiechy dzieci najlepiej świadczyły o miło spędzonym w Bibliotece czasie. Po spotkaniu dla dzieci odbyło się spotkanie w Klubie Osób Niewidomych i Słabowidzących Promyk, podczas którego miał miejsce koncert przedstawicieli Klubu Słoneczna Przestań przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pełnej śpiewów i rozmów.
spotkanie Szwed promyk
 
11 maja Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska zaprezentował spektakl dla najmłodszych pt. “Ostatnia książka świata”. Dzieci wraz z wykonawcami zastanawiały się, jak wyglądałby świat bez książek, które nie tylko umilają czas, ale również uczą. Wraz z Zosią- bohaterką przedstawienia- postanowili upowszechniać czytelnictwo.
 
ostatniaksiazkaswiata
 
Czwartek był bardzo ważnym dniem, a to wszystko za sprawą Jubileuszowego Konkursu Pięknego Czytania. Uczniowie z klas I, II i III lubońskich szkół podstawowych mogli wykazać się umiejętnością płynnego, bezbłędnego czytania. Dla zwycięzców nie zabrakło nagród. Spośród 152   uczestników wyłoniono następujących laureatów :

UCZNIOWIE KLAS I                                       

I miejsce - Piotr Kinas

II miejsce   - Jakub Galasiński

II miejsce   - Anna Późniak

III miejsce   - Dominika Kościukiewicz

Wyróżnienie :

Piotr Libner

Filip Szymkowiak

Borys Bździel-Hierzyk

Zuzanna Leganza

Joanna Przybysz

UCZNIOWIE KLAS II

I miejsce   - Karolina Pawlicka

II miejsce - Maja Knapik

II miejsce - Magdalena Tomczak

III miejsce – Emilia Staśczak

III miejsce- Adam Piotrowski

Wyróżnienie :

Julia Nowik

Katarzyna Juchacz

Marta Adamska

Radosław Michalski

Zuzanna Tomala

Martyna Altmann

UCZNIOWIE KLAS   III

I miejsce –   Teresa Gąsiorek

II miejsce - Kuba Gembara

II miejsce – Blanka Urban

III miejsce – Szymon Grześkowiak

III miejsce Adrianna Domagała

Wyróżnienia:

Barbara Stefanko

Nadia Stegenda

Piotr Wasielewski

Antonina Tłok

Klaudia Teska

zwyciezcyklI zwyciezcyklII zwyciezcyklIII konkurs

Ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek odbyło się Pasowanie na Czytelników przedszkolaków z przedszkola Weseli Sportowcy. Każdy z uczestników złożył przysięgę Czytelnika, otrzymał kotylion oraz wypożyczył książkę.

pasowanie pasowanie1 pasowanie2 pasowanie3

Zakup nowości wydawniczych do bibliotekW 2015 roku zakup książek w wysokości 12 878 zł zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Kraszewski - Komputery dla Bibliotek
. © Nowtom 2012