Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„A Ty będziesz dumna”


Monika Sygo A Ty będziesz dumna

 

„Życie to najpiękniejszy prezent, jaki kiedykolwiek mogliśmy sobie wymarzyć — powiedziała mi kiedyś mama. – Dar, o który musisz dbać, za który powinieneś dziękować i którym należy się cieszyć. Cieszyć się życiem, kolejnym dniem i tym wszystkim, co czeka na ciebie, gdy boso stąpasz po wilgotnej trawie.”

Kamil traci najważniejszą osobę swojego życia. Mamę. Rozpacz i żałoba mogą przybrać różne formy. Czy wolno nam oceniać, w jaki sposób i jak długo ktoś przeżywa stratę bliskich?

Iga, szczęśliwa żona i matka, odchodzi jesienią. Pozostawia po sobie pustkę w życiu syna i przyjaciół. A może kogoś jeszcze, choć ten ktoś jeszcze o tym nie wie?

Kamila, kiedy narzeczony nagle z nią zrywa, musi wrócić do domu, w którym nigdy nie czuła się kochana. Jak na jej życie wpłynie niespodziewana przesyłka?

List czytany w każdą rocznicę śmierci przynosi ból i łzy. Tajemnicze pudełko skrywa odpowiedzi na wiele pytań. „Ludzie myślą, że mają dużo czasu, że zdążą, że mogą się zastanowić, przemyśleć, przygotować.”

Monika Sygo w swoim debiucie przedstawia emocjonalną opowieść o bólu, stracie, miłości i przyjaźni. „A Ty będziesz dumna” to pierwszy tom trylogii „Listami pisane”. A ponieważ „Każda historia zasługuje na to, by poznać ją z perspektywy wszystkich bohaterów”, już teraz zapraszam do lektury drugiego tomu pt. „Nie było nam dane”.

 

BS