Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Amore, amore! Miłość po włosku”


Amore, amore! Miłość po włosku – Maria Carmen Morese (audiobook)

 

Pisarka Maria Carmen Morese urodziła się w Pompejach. Ukończyła studia germanistyczne, romanistyczne oraz historię sztuki, a doktorat obroniła w Niemczech. Wydała przewodnik po Neapolu.

W powieśći ,,Amore, amore! Miłość po włosku ” Valeria (córka Niemca i Włoszki) mieszkająca w Hamburgu po nieudanym związku postanawia pozbierać się i leci samolotem do Neapolu. Dziewczyna wraca do rodzinnych stron swojej matki i zamieszkuje u wujostwa, które otacza opieką jej złamane serce. Pobyt w słonecznej Italii ma pomóc dziewczynie w odzyskaniu radości życia.

Jest to przesympatyczna i urzekająca opowieść o gościnnych i opiekuńczych mieszkańcach Włoch, ich mentalności i stosunku do miłości oraz życia. Książka zawiera wiele szczegółów na temat obyczajów z życia włoskiej rodziny. Poznajemy sekrety wyśmienitej kuchni, w tym sekret parzenia dobrej kawy.

W moim odczuciu ciekawe jest podejście Włochów do punktualności oraz do sfery intymnej, a także wierności. Powieść nasycona jest wieloma smakami i zapachami. Valeria rozpoczyna pracę w redakcji, w której normalnością jest, że każdy z pracowników otrzymuje przydomek. Temat rozmów o miłości dominuje wśród Włochów nawet gdy ci przebywają w pracy.

„Amore, amore! Miłość po włosku” to powieść godna polecenia czytelnikom kochającym podróże. Chłonąc z zaciekawieniem atmosferę i zwyczaje zauważamy, że rozterki miłosne bohaterki zostają w tle. A słuchając audiobookka czytanego mistrzowsko przez Olgę Bolądź, można zapragnąć, ażeby wsiąść w samolot do Italii i rozpocząć piękne, włoskie, słoneczne wakacje.

(HW)