Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Córka nieboszczyka”


Pożegnała go bez większego żalu, bo nawet podczas pogrzebu nie omieszkała się dać mu pstryczka w nos pisząc na szarfie „Obyś przewracał się w grobie”. Może to efekt leków uspakajających, po których wszystko wydaje się lepsze i prostsze? A może po prostu rodzinna sprzeczka o nic wielkiego sprawiła, że jednak zaszedł jej za skórę? Ostatnie relacje Tycjany Raj i jej ojca nie układały się najlepiej, a jego śmierć choć wyglądała na zrządzenie losu, to nie do końca dla wszystkich była tak naturalna i oczywista, jakby się mogło wydawać.

Zmarły był bibliotekarzem na co dzień opiekującym się zbiorami masońskimi, a jego najbliższe otoczenie stanowili masoni. Znał ich sekrety i zasady, tylko czy jego wiedza była na tyle cenna, że mogła kosztować życie? Niepodziewanie na cmentarzu pojawia się rzekoma córka nieboszczyka i od tej pory Tycjana przestaje być jedynaczką, a jej najbliższe otoczenie zostaje wywrócone do góry nogami.

Najnowsza powieść Joanny Jodełki to pierwszy tom serii o siostrach Raj, pełna osobliwych i barwnych postaci, których nie sposób nie lubić. Ekscentryczna ciotka Józefina podejrzewająca każdego o śmierć Tomasza, kolekcjoner masoników, osobliwy antykwariusz, zawieszony eks-funkcjonariusz policji, ciotka zafascynowana ezoteryką i roztrzepana charakteryzatorka teatralna, razem dają połączenie wybuchowe i to dosłownie! A wszystko to dzieje się na poznańskim Sołaczu. Komedia kryminalna pełna zwrotów akcji i niecodziennych sytuacji, od której trudno się oderwać, to idealna propozycja na wakacyjne lenistwo na leżaku, którą szczerze polecam. (KJ)