Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Dziedzictwo rodu”


Chciałabym zainteresować Państwa dwu tomową sagą rodzinną pt. „Dziedzictwo rodu” Anny J. Szepielak.

Pierwszy tom „Przekroczyć rzekę” to piękna ale i mroczna opowieść o poszukiwaniu prawdy o własnym pochodzeniu, którego sekrety wychodzą na jaw po wielu latach. Książka przedstawia historię Julii Zarzewskiej,  która osierocona przez matkę i porzucona przez ojca została oddana na wychowanie ciotce Barbarze. Julia wyrasta na wrażliwą dziewczynę, która pomimo przeciwności losu rozwiązuje zawiłe zagadki swojego rodu. Próbuje poznać swoją przeszłość i zrozumieć ją, dlatego musi wrócić do miejsc z dzieciństwa i przekroczyć przysłowiową rzekę…

W drugim tomie „Wybór Julianny” poznajemy wcześniejsze losy bohaterów pierwszego tomu. Powieść przedstawia historię Julianny, o jej matczynym poświęceniu oraz dzieje Barbary Laskowic, potomkini Julianny. Barbara dzięki odnalezionej skrzyni pełnej starych dokumentów, po ponad stu trzydziestu latach poznaje historię swoich przodków a także swoją. W drugim tomie czytelnik przenosi się o lata wstecz, dowiaduje się co doprowadziło do znanych mu już sytuacji. Jest to niezwykłe ponieważ rzuca nowe światło na wydarzenia z pierwszego tomu. Oba tomy w doskonały sposób pokazują ciąg przyczynowo – skutkowy, który na przestrzeni lat całkowicie odmienił oblicze rodu Zarzewskich.

Powieść doskonale przedstawia fakty historyczne oraz piękny wątek miłosny a wciągająca fabuła trzyma w napięciu do samego końca. Napisana została pięknym stylem. Oba tomy godne przeczytania. Książki wypożyczyć można  w Filii nr 3.

(MS)