Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Ennio”


Film Ennio został wyreżyserowany przez Giuseppe Torantore. Swoją premierę światową miał 10 września 2021 roku, a w Polsce 6 lipca 2022 roku. Jest to chronologicznie nakręcony dokument o legendarnym włoskim kompozytorze i dyrygencie – Ennio Morricone.

Fabuła filmu jest osnuta na podstawie jego życia i twórczości, a narracja jest prowadzona przez reżyserów, producentów, aktorów, znajomych a także przez samego Ennio Morricone. Geniusz początkowo marginalizowany przez otoczenie muzyczne poprzaz własną inwencję twórczą wyniósł na piedestał niedocenioną dotychczas muzykę filmową. Ekranizację ogląda się z zaciekawieniem i wielką przyjemnością. W czasie filmu przypominamy sobie znane utwory z westernów i innych słynnych filmów jak np. Misja.

Ennio Morricone był tytanem pracy, stworzył muzykę do ponad pięciuset filmów, kilkakrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. W końcu doczekał się i otrzymał Oskara Specjalnego – Nagrodę Honorową, a po kilku latach Oskara za najlepszą muzykę oryginalną w filmie Nienawistna ósemka w reżyserii Quentina Tarantino.

Warto obejrzeć film Ennio i dowiedzieć się o procesie twórczym genialnego kompozytora. Poznać cały przekrój jego twórczości i posłuchać w upalne, wakacyjne popołudnie pięknych frgmentów jego utworów oraz interesujących historii i anegdot opowiedzianych przez znanych ludzi kina.

Film Ennio znajduje się w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Serdecznie zapraszamy!

 

(HW)