Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Oczy ciemności”


Na okładce zapowiedź tego, co nas czeka: zdesperowana matka poszukuje syna… zabitego w wypadku? Jak opisuje sam autor, podjął w swej powieści próbę połączenia akcji, romansu, kryminału i elementów paranormalnych.

Mija rok od śmierci grupy chłopców i ich opiekunów. Wśród harcerzy był Danny, dwunastoletni syn Tiny Evans. Matka nie miała możliwości pożegnania zmarłego syna, nie miała możliwości zobaczyć jego ciała. Kiedy wydaje się, że powoli zaczyna godzić się z tym, że straciła ukochane dziecko, na tablicy w pokoju Danny’ego pojawia się napis: nie umarł. Czy to początki obłędu, czy ktoś drwi z bólu matki?

Książka powstała w 1981 r. Wydaje się być jedną z wielu pozycji zaliczanych do sensacji, do thrillerów. Nie chcąc zdradzić finału powiem tylko tyle: w 2020 roku książka może budzić w czytelniku jeszcze inne uczucia. Jednym z „bohaterów” powieści jest bowiem broń biologiczna nazwana przez Chińczyków „Wuhan-400”. Zapraszam do lektury, zwłaszcza, że właśnie na półki księgarskie trafiło wydanie II.

(BS)