Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Pod słońcem Italii”


Pod słońcem Italii – Frances Mayes i Ondine Cohane

 

Wiosna i pierwsze promyki słońca zachęcają do marzeń o podróżowaniu.

Zbliżające się długie weekendy i wakacje stanowią znakomitą okazję do realizacji zamierzonych podróżniczych celów, a także do skorzystania z różnych okazji. O zbliżających się wycieczkach świadczy zainteresowanie przewodnikami, które są chętnie wypożyczane w czytelni naszej biblioteki.

Do godnego polecenia należy pozycja Pod słońcem Italii – Frances Mayes i Ondine Cohane. Autorki ażeby napisać przewodnik przemierzyły kraj wzdłuż i w szerz.

Miłośniczki Italii w książce opisały północne, środkowe, południowe Włochy oraz pobliskie wyspy. Każdy rozdział rozpoczyna się od praktycznej informacji: „Co warto wiedzieć. Są to bardzo przydatne informacje o tym, czego spodziewać się w danym regionie w okeślonej porze roku, jakie są najatrakcyjniejsze miejsca do zobaczenia oraz jak dojechać na lotnisko i które znajduje się najbliżej.

Wiadomo, że Włochy to nie tylko zabytki, ale i pyszne jedzenie oraz wspaniałe wina. Autorki opisują miejscowe smaki: od lokalnych, wiejskich – aż po te, które znajdują się w restauracjach z gwiazdką Michelin.

Na uwagę zasługują również strony: Ulubiony przez autorkę, są to cenne informacje dotyczące wartych zobaczenia obiektów i zwiedzania okolic, a także ciekawostki o miejscowych godnych polecenia trunkach.

Z „bedekera” dowiadujemy się, jak uniknąć tłumów w Wenecji i jak zrobić najlepsze zdjęcie przy Fontannie di Trevi, a także gdzie najlepiej przenocować. Informacje zawarte w książce są subiektywne, napisane z pasją i przystępnie dla czytelnika, a zarazem bardzo cenne. Książka wydana jest na pięknym papierze, zawiera wspaniałą szatę graficzną i rewelacyjne zdjęcia.

Jest to przewodnik, który na pewno warto przeczytać przed wyjazdem do Italii. Ponieważ opisuje tak wiele miejsc, śmiało starczy na wiele wypraw w tamte strony.

Czytelnicy po po przeczytaniu tej pozycji często kupują sobie książkę na własność.

Książka znajduje się w czytelni Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Serdecznie zapraszamy!