Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Pokój ” (książka, audiobook, film)


Pokój to ekranizacja książki o tym samym tytule autorki Emmy Donoghue. Film jest produkcją brytyjsko-amerykańsko-irlandzko-kanadyjską w reżyserii Lenny’ego Abrahamsona.

Matka i pięcioletni synek żyją w niewielkim pokoju. Chłopiec urodził się w nim, bawi się, uczy i nie zna innego świata poza nim. Jego mama przed siedmioma latami, jako młoda dziewczyna została uprowadzona i uwięziona przez psychopatę Starego Nicka. Bohaterowie muszą w pokoju spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Wzruszająca i pełna ciepła historia opowiedziana jest głosem małego chłopca. Matka, która próbuje stworzyć dla synka w tych okropnych warunkach namiastkę normalności, wpada na pomysł, a żeby uwolnić się z tego koszmaru…

Film stał się sławny, otrzymał wiele nagród i zebrał setki entuzjastycznych recenzji. Był nominowany do Oscarów 2016 w 4 kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Brie Larson), najlepszy reżyser (Lenny Abrahamson) i najlepszy scenariusz adaptowany. Tylko Brie Larson otrzymała Oscara dla aktorki pierwszoplanowej za rolę w tym filmie. Wcześniej Larson za rolę matki została nagrodzona Złotym Globem oraz prestiżową nagrodą BAFTA.

W Bibliotece Miejskiej w Luboniu dostępna jest książka, audiobook, a także film.

(HW)