Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Powiedz mi jak będzie”


Jeżeli szukacie państwo autorki, która potrafi w swoim tekście zawrzeć sporo emocji to zdecydowanie polecam książki Sylwii Trojanowskiej.

„Powiedz mi jak będzie” to pierwszy tom ze serii „Dobre Chwile”. To piękna, poruszająca historia. Ukazuje codzienne radości, rozterki i problemy bohaterów. Trzy pary i trzy różne, odrębne historie, które w pewnym momencie się łączą i zaczynają tworzyć całość a bohaterów połączy cierpienie. To książka wielowątkowa. Każda historia mnie zaciekawiła i wzruszyła do łez. Na to trudne pytanie zawarte w tytule będą musieli odpowiedzieć sobie bohaterowie książki: Ania i Wojtek, Kinga i Dawid (później Łukasz) oraz Aleksandra i Mateusz.

Załamany Wojtek po stracie żony i pracy poznaje Annę, dzięki której odzyskuje chęć do życia. Jednak ich życie nie zawsze będzie różowe. Zakochana Kinga planuje swoją przyszłość u boku Dawida, który niszczy jej zaufanie. Jednak los ma dla niej coś innego w zanadrzu. Także historia Oli i Mateusza pokazuje ile trudnych chwil trzeba przeżyć aby znaleźć prawdziwe szczęście. Losy tych nieznanych sobie par przecina jedno zdarzenie, po którym wszystko się zmienia.

Powieść jest autentyczna. Ukazuje uzdrawiającą siłę miłości i pokazuje, że każde bolesne doświadczenie zwiastuje nowy początek, że w życiu potrzeba czasu, wiary, nadziei i miłości. Jest to wspaniała, wyjątkowa i niepowtarzalna opowieść.

„Powiedz mi, jak będzie. Skłam, jeśli musisz. Ale powiedz. Uspokój zmącone myśli, Serce pełne trwogi otul słowami niczym szal. I powiedz, że będzie dobrze, że słońce wzejdzie, że wrzosy znów zakwitną, że dotkniesz mnie o poranku. Czule. Że jutro, że za miesiąc, że za rok też mi powiesz. Powiesz mi jak będzie.„ Sylwia Trojanowska.

Książkę wypożyczyć można w Bibliotece Głównej oraz we Filii nr 3. Wkrótce drugi tom z serii „Dobre Chwile” Sylwii Trojanowskiej pt. „Daj nam jeszcze szansę”.

(MS)