Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

RECENZJA: „Debit”


Autokar, który rozbił się podczas wypadku. Kolejka linowa, która stanęła w miejscu na wysokości 300 metrów oraz opuszczone schronisko narciarskie. Trzy miejsca – pułapki, w każdym z nich ofiary śmiertelne. Troje naczelnych bohaterów. Po czasie odkrywamy, że wszystko to jest ze sobą powiązane.

Książka C.J. Tudor jest właściwie gotowym scenariuszem na film. Opisy są niezwykle plastyczne. Z chęcią bierzemy udział w tym post-apokaliptycznym thrillerze i dajemy się pochłonąć. Nasi bohaterowie muszą walczyć z głodem, upiornym mrozem, zwierzyną czy ze skutkami groźnego wirusa tzw. „Gwizdaczami”. Lektura książki jest trochę jak oglądanie serialu „Sprzątaczka” na Netflixie. Gdy już myślimy, ze główni bohaterowie wyczerpali limit pecha i nie może stać się nic gorszego – nagle są w jeszcze gorszej pozycji, niż byli chwilę wcześniej.

Nie znajdziemy tutaj intelektualnej głębi, postaci rozbudowanych do granic możliwości czy filozoficznych rozważań. Nie jest to ambitne dzieło literackie. Ale nikt tego od tej książki nie wymaga. Znajdziemy natomiast czystą rozrywkę. I będziemy się nią rozkoszować od pierwszej do ostatniej strony.

Książkę można przeczytać jako ebook w serwisie Legimi.

 

(MS)