Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

RECENZJA: „Jak przepraszać”


„Jak przepraszać” to obowiązkowa pozycja dla najmłodszych czytelników. Każdy z nas, bez względu na wiek, popełnia błędy i każdy powinien znaleźć w sobie odwagę by się do tych błędów przyznać i szczerze za nie przeprosić. Rzecz z pozoru prosta i oczywista, czasami jednak wypowiedzenie tego magicznego słowa przychodzi nam z trudem.

David LaRochelle stworzył swego rodzaju zabawny poradnik dla najmłodszych o trudnej sztuce przepraszania. Sytuacje znane nam z życia codziennego obrazują sympatyczne zwierzątka. Słoń, krokodyl, żyrafa, hipopotam i wiele innych znanych i lubianych przez dzieci zwierząt, przedstawiają sytuacje, w których należy przeprosić.  Z tej pozycji dzieci dowiedzą się dlaczego przeprosiny powinny być szczere, że nie trzeba się usprawiedliwiać – wystarczy to jedno słowo, i że nigdy nie jest za późno żeby przeprosić.

Doskonały przykład książki dla najmłodszych, w której ważny temat poruszony został w sposób zabawny i przystępny. Przesłanie z pewnością trafi do każdego czytelnika, a lekcja z przepraszania w tej formie, zostanie na długo zapamiętana.

 

(NA)