Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

RECENZJA: „Najlepsze jasełka wszech czasów”


„Najlepsze jasełka wszech czasów” Barbara Robinson

Poznajcie rodzinkę Herdmanów, a właściwie tylko dzieci Herdmanów, bo ich mama najchętniej nie wychodziłaby z pracy, a ojciec uciekł dawno temu. To opowieść o dzieciakach, których rówieśnicy unikają, a którym żaden dorosły nie jest w stanie sprostać. Nawet nauczyciele boją się stawić im czoła! Niepoprawna, pełna humoru i wybryków opowieść o rodzeństwie, dla którego destrukcja jest codziennością.

Co może wydarzyć się podczas corocznych jasełek? Raczej niewiele, chyba że za przedstawienie biorą się dzieciaki, dla których historia o bożym narodzeniu jest czymś kompletnie nowym i nieznanym. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że z Herdmanami po prostu się nie dyskutuje, a demolka to ich drugie imię. Ale czy aby na pewno? Za zadziorną fasadą, ukryte zostały emocje i empatia, dzięki którym historia o narodzeniu Jezusa wcale nie jest tak oczywista i łatwa jakby się mogło wydawać.

Czy dzięki rodzeństwu Herod stanie się równie ważną częścią spektaklu, a mędrcy w końcu przyniosą do stajenki coś pożytecznego? Tego musicie się dowiedzieć się sami, bo jest to książka którą można czytać niezależnie od pory dnia i roku. Zapewniam Was, że ani Wy, ani Wasze pociechy nie będziecie chcieli oderwać się od lektury, bo Herdmanów nie da się nie polubić.

KJ