Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Recenzja; „Pocieszki”


Pocieszki to idealna propozycja na wiosenne popołudnia. Książka to zbiór opowiadań, które wzruszają, bawią, ale i skłaniają do refleksji. Pięćdziesiąt dwie historie – tyle, ile jest tygodni w roku. „Pocieszki” dodają otuchy, przepędzają ciemne chmury, rozpraszają smutki i wpływają na lepszy humor.

Katarzyna Grochola jak nikt inny pokazuje nam, że najlepszy scenariusz pisze dla nas życie.

Opowiadania pozwalają się zrelaksować i dobrze czyta się je podczas podróży.

Choć niektóre z pocieszek autorka traktuje z przymrużeniem oka, a niektóre całkiem serio, zapewniam – wszystkie zdarzyły się naprawdę.

Większość z nas boryka się z różnorakimi trudnościami, stanami lękowymi czy też nerwicą natręctw. I zrozumiałe jest to, że nikt tego nie ma prawa wyśmiewać. Autorka w jednej z Pocieszek pokazuje nam drodzy czytelnicy, że z każdej opresji możemy wyjść z podniesioną głową 😉

Pani Alicja – główna bohaterka opowiadania „Mam nowe lżejsze” jest doskonałym przykładem, że człowiek w każdym stanie, w każdych warunkach jeśli chce może zrobić coś dla siebie. Wszystkim z nas życzę byśmy (gdy życie nas zmusi) potrafili oswoić lęk po swojemu, a nie w nim tkwić i go pogłębiać.

Wraz  z nadchodzącą wiosną odkryjmy świat niezaplanowanych spotkań, nadziei i miłości, na którą wszyscy czekamy i po cichu liczymy.

 

PS