Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Spencer”


 

Film „Spencer” – produkcja : Wielka Brytania, Niemcy, Chile, USA w reżyserii Pablo Larrin, którego premiera odbyła się w 2021 roku.

Jest to biografia Księżnej Diany, a raczej wycinek z jej życia, ponieważ akcja toczy się w Święta Bożego Narodzenia, przez trzy dni. Diana Spencer jako gość przybywa do rodziny królewskiej, ażeby spędzić święta u boku rodziny męża i synów.

Film nawiązuje do skrępowania obowiązującą etykietą i tradycją Rodziny Windsorów. Bohaterka nie może pogodzić się z ortodoksyjnymi, sztywnymi zasadami którym musi się także i ona podporządkować.

Świat idealny na zewnątrz, a jednocześnie zakłamany. Powrót do wspomnień, trudna do zaakceptowania rzeczywistość, choroba, brak normalności – to wszystko rozstraja psychicznie Dianę. W takich warunkach próbuje chociaż odrobinę znaleźć wolności i kontaktu z synami, z którymi jest bardzo emocjonalnie związana.

Wiele jest ekranizacji z Księżną Dianą jako główną bohaterką, ale ten film jest przejmujący, bardzo osobisty i wart obejrzenia.

Film Spencer znajduje się w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

Serdecznie zapraszamy!

(HW)