Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Świat równoległy” audiobook


„Świat równoległy” to pozycja dla miłośników reportaży. Audiobook zawiera zbiór ośmiu felietonów Tomasza Michniewicza, dziennikarza, podróżnika, reportażysty i fotografa. który dociera do miejsc niebezpiecznych, narażając swoje życie. Jak sam pisze „Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowany nam przez media. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się.”
Ciekawy dokument otwiera nam oczy na świat, którego nie znamy i do którego zapewne nie dotrzemy, a z zainteresowaniem możemy posłuchać.

Tomasz Michniewicz otrzymał w tym roku nagrodę Osobowość Roku 2019 za organizację charytatywnej akcji Rakstar dla podopiecznych fundacji Rak’n’Roll.

Najlepszy prezent to prezent niespodziewany, szczególnie jeśli przychodzi w trudnej chwili. Odezwałem się do Fundacji Rak’n’Roll i mówię: „Wiecie, tak sobie myślę, że jakaś daleka podróż, taka chwila oddechu i spojrzenie na sprawy z innej perspektywy, mogłaby się bardzo przysłużyć komuś z waszych podopiecznych”. I tak oto pani Aneta, która nawet nie wiedziała, kim jestem, mama trójki dzieci i nauczycielka w szkole podstawowej, która zachorowała na raka piersi i mocno z nim walczy, niespodziewanie poleciała z mężem do Malezji i Singapuru. „Oddałem jej i mężowi „moje” bilety KLM, a ja sam ze swojej kieszeni pokryłem wszystkie koszty ich podróży, zaplanowałem im trasę oraz asystowałem przez telefon w dzień i w nocy podczas jej trwania, gdy potrzebowali porady. Aneta pięknie się ucieszyła. Powiedziała, że kocha podróże i z dzieciakami co weekend wyjeżdżają gdzieś w Polskę. A teraz dzięki Rakstarowi poleciała do Azji, a terminem wcelowaliśmy między kuracje.”

Panie Tomku, gratulujemy i podziwiamy!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Zachęcamy do wypożyczenia audiobooka „Świat równoległy” do czytelni Biblioteki Miejskiej w Luboniu, książka dostępna jest także w wypożyczalni dla dorosłych.

(HW)