Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Szym Pansik. Całusy? Ohyda!”


Szym Pansik powraca!

Bohater bestsellerowej serii autorstwa Suzanne Lang powrócił w dużym formacie. Premiera książki miała miejsce tuż przed Walentynkami, a tytuł brzmi: „Szym Pansik. Całusy? Ohyda!”.

Walentynki mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, ale nie w tym rzecz. Szym Pansik po raz kolejny mierzy się ze swoimi uczuciami. Spacerując po dżungli wszędzie widzi pary, które przekazują sobie miłosne liściki, przytulają się, tańczą, jedzą wspólnie kolację – to wszystko jest do zniesienia, ale całujące się pary? Ohyda!

Na szczęście Szym Pansik ma obok siebie Normana, który mądrze mu tłumaczy, że Walentynki to nie tylko święto dla par. I tatę, który mówi, że to dzień, w którym „pokazujemy ludziom, których kochamy, że ich kochamy”. A są różne rodzaje miłości. Kochamy dzieci, a dzieci kochają rodziców. Dziadkowie kochają wnuki, siostra kocha brata. Kochamy naszych przyjaciół. Można długo jeszcze wymieniać. Czy Szym Pansik zmieni zdanie i polubi Walentynki? A może stwierdzi, że uczucie bycia kochanym jest tak miłe, że warto się nim dzielić?

Walentynki to tylko jeden dzień, kiedy w szczególny sposób okazujemy swoje uczucia. Może to nie jest takie złe święto? A w pozostałe dni? Uśmiech, kwiatek, karteczka z życzeniami dobrego dnia itd. – przecież ci, których kochamy, są dla nas ważni przez cały rok.

 

BS