Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Wiki i jej sekret”


„Wiki i jej sekret” w reżyserii Denisa Imberta należy do kategorii kina francuskiego.

Jest to film familijny skierowany nie tylko do dzieci ale do szerokiej publiczności. Tego typu ekranizacje cieszą się u nas popularnością i są chętnie wypożyczane do wspólnego oglądania z całą rodziną.

Mąż po śmierci żony, wspólnie z córką Wiki wraca do dawno nie odwiedzanego domu, w którym wraz z rodzicami spędził swoje dzieciństwo. W zapuszczonej kamiennej górskiej chacie próbuje przez wiele miesięcy odnaleźć równowagę po przeżytej traumie. Dziewczynka po śmierci mamy zamknęła się w sobie i przestała mówić. Ojciec wraz z córką tropem wspomnień wspólnie wędrują po górach.

Razem z bohaterami podziwiamy piękną dziką naturę, wspaniałe krajobrazy, zwierzęta spotykane po drodze. Przeżywamy chwilę grozy, gdy podczas wycieczki błądzą i docierają do przystani nieznanego mężczyzny, który ofiarowuje dziewczynce w tajemnicy szczeniaka o nazwie Sekret. I tutaj zaczyna się historia, o pięknej przyjaźni dziewczynki ze zwierzakiem i jego pozytywnego wpływu na jej psychikę. Co ciekawe, poprzez opiękę nad Sekretem bohaterowie zostają wplątani w problemy lokalnej społeczności..

,,Wiki i jej Sekret ”  ogląda się z przyjemnością, a dzięki górskim pejzażom ekranizacja jest malownicza i na pewno idealnie prezentowałby się w wersji kinowej na dużym ekranie. Zachęcam do obejrzenia tej pięknej, wzruszającej i przejmującej historii.

Film dostępny do wypożyczenia w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Luboniu.

 

Zapraszamy