Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

ADOREMUS – Recital Organowy


XXIII Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej zagościł w lubońskim kościele

W niedzielny wieczór, 16 kwietnia, w kościele pw. św. Barbary w Luboniu odbył się recital organowy Roberta Napieralskiego, organisty kolegiaty farnej w Poznaniu i kościoła pw. św. Barbary w Luboniu. Koncert zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Luboniu i Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego odbył się w ramach XXIII Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej „Adoremus”.

Tegoroczne motto festiwalu, Adoremus, jak i tytuł koncertu nawiązywały do preludium Feliksa Nowowiejskiego. Adoremus op 31 nr 3, które powstało ok. 1909 roku dedykowane zostało profesorowi Aleksandrowi Polińskiemu z Konsetwatorium Muzycznego w Warszawie. Temat „Adoremus” (wysławiajmy) pojawia się na początku utworu w partii pedału i przewija się przez wszystkie głosy.

Na tegoroczny, XXIII Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej złożyły się 4 koncerty w tym niedzielny koncert organowy w kościele pw. św. Barbary w Luboniu. W programie recitalu Roberta Napieralskiego pojawiły się utwory najznamienitszych kompozytorów i organistów Jana Sebastiana Bacha, Theodora Dubois, Johanna Kellnera i tytułowe preludium Feliksa Nowowiejskiego.

.

.

.

.

.

.

.