Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Grudniowe spotkania seniorów


W grudniu słuchaczom sekcji literacko-bibliotecznej zaproponowaliśmy cały wachlarz spotkań i wykładów. Miesiąc rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z profesorem Włodzimierzem Gawrońskim, który 4 grudnia promował swoją najnowszą książkę „Kalifornia od NASA do lasa”. Pan profesor opowiedział o procesie rekrutacji, tajnikach pracy w agencji kosmicznej i życiu w słonecznej Kalifornii. Pokazał sporą garść pełnych słońca zdjęć i na chwilę przeniósł słuchaczy za ocean. Towarzyszyła mu pani Krystyna Konieczna, która odpowiada za oprawę graficzną publikacji.

Kolejne spotkanie zamykało się w kręgu kultury europejskiej, a to za sprawą spotkania z Bogusławą Sochańską, dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury, która opowiedziała o swojej miłości do Hansa Christiana Andersena i Danii.  Jako pierwsza przetłumaczyła wszystkie baśnie i opowieści, a podczas spotkania opowiedziała o prawdziwym Andersenie, jego humorze i lekkości, której zdecydowanie brakuje w polskich tłumaczeniach.

Grudzień to przede wszystkim czas świąt, pełen rodzinnego ciepła i wspólnego kolędowania, dlatego 18 grudnia zaprosiliśmy słuchaczy do wspólnego śpiewania z sopranistką Wiktorią Kachniarz oraz tenorem Jakubem Matusewiczem. Wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, melodia płynęła, słowa rozgrzewały serca, a z każdą kolejną chwilą było czuć, że święta są coraz bliżej.

Przypominamy, że spotkania sekcji literacko-bibliotecznej odbywają się co środę o godz. 12.00 w galerii na piętrze i zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko słuchaczy Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.