Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Instrusmyki


Instrusmyki to koncert dla dzieci, który odbył się w ramach projektu „Wolność jest w nas”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Pozytywny Luboń. Celem projektu jest nauka oraz przygotowanie słuchacza do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Koncerty i spotkania ze sztuką mają być dla dzieci i ich rodziców nie tylko świetną zabawą, ale także formą edukacyjną, rozwojową i kreatywną.

Pierwszy koncert odbył się 7 czerwca, a publiczność miała możliwość spotkania z profesjonalnymi muzykami z zespołu Panoptikum, którzy przybliżyli możliwości i charakterystykę instrumentów takich jak:  gitara, obój czy cajon. Muzycy zaprosili młodych słuchaczy do stworzenia orkiestry i wszyscy wspólnie muzykowali, co sprawiło wszystkim wiele radości i przyjemności.

Dopełnieniem warstwy artystycznej projektu była wystawa prac Tomasza Kalitko, doktora sztuk pięknych.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Biblioteką Miejską w Luboniu i Studio Trakcja, które wspierają edukacyjny charakter przedsięwzięcia. Kolejny koncert już 14 lipca o godzinie 17.00 w Studio Trakcja i będzie miał bardzo piknikowy oraz rodzinny charakter. Już teraz serdecznie zapraszamy!