Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Lubońskie Dni Zdrowia


fot. Paweł Wolniewicz

Po raz kolejny czynnie przyłączyliśmy się do organizacji Lubońskich Dni Zdrowia, tegoroczna edycja poświęcona była profilaktyce onkologicznej najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Od 7 do 8 kwietnia prawie 150 dzieci skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych, które w specjalnym ambulansie przeprowadzili lekarze z Fundacji Ronalda McDonalda.

W tym czasie w bibliotece odbywały się wykłady, porady ekspertów i warsztaty. W niedzielę 7 kwietnia, spragnionych zieleni zaprosiliśmy na warsztaty hortiterapeutyczne, podczas których uczestnicy komponowali ogrody skalne w doniczce.  Strażacy z Lubońskiej OSP przeprowadzili otwarte szkolenie z pierwszej pomocy, a przez cały dzień umożliwili zwiedzanie jednostki. Dzień zwieńczył koncert muzyków i uczniów Szkoły Muzycznej T. Burton. Na scenie zaprezentowały się kapele rockowe, skrzypkowie i soliści prezentując szeroki wachlarz utworów.

W poniedziałek Kwiatownia zaprosiła dorosłych na wiankowanie, a nieco młodszych uczestników warsztatów do tworzenia wielkanocnego zajączka. Popołudniu na naszej scenie wystąpił Wujek Ogórek, który zgromadził bardzo liczne grono fanów.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom i tym, którzy czynnie przyłączyli się do współtworzenia akcji: Strażakom z Lubońskiej OSP, lubońskiej Drużynie Szpiku, Harcerzom, Szkole Muzycznej T. Burton, Centrum Medycznemu Orchidea, Kwiatowni, Wspólnej Drodze, Szydełkowym Fanaberiom i wszystkim wolontariuszom.

fot. Paweł Wolniewicz