Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Master Class z Mietkiem Jureckim


W ramach wydarzeń Festiwalowych w Bibliotece 4 października gościliśmy Mietka Jureckiego – multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera. Muzyk z 40 letnim doświadczeniem, który na swoim koncie ma wszystkie najważniejsze nagrody i wyróżnienia, a na scenie występuje razem z najbardziej znanymi i cenionymi artystami oraz zespołami. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Budką Suflera, Haliną Frąckowiak, Zdzisławą Sośnicką, Urszulą czy Perfectem.

Master Class z Mietkiem Jureckim to  otwarte warsztaty, na które mógł przyjść każdy gitarzysta niezależnie od wieku i stopnia umiejętności. Muzyk podzielił się swoim doświadczeniem, przekazał uczestnikom cenne wskazówki nie tylko techniczne, ale przede wszystkim te związane z mentalnością artysty. Z własnego doświadczenia wie, że muzyki i pasji nie da się oszukać, bez miłości do muzyki, granie i komponowanie nie ma sensu. Słuchacze czują intencje i nastrój artysty, dlatego tak ważne jest jego nastawienie do świata i swojej pasji. Muzyk ma budzić zachwyt, bo jest źródłem radości dla odbiorcy, nawet wtedy, gdy po raz setny gra ten sam utwór. Niezależnie czy gra dla kilku tysięcy widzów, czy dla kameralnego grona kilkunastu słuchaczy Mietek Jurecki zawsze czuje się jak na stadionie, jest po to, by ludzie dobrze się bawili, co dodatkowo podkreśla klasę naszego gościa.

Spotkanie było niezwykle inspirujące i pełne dobrego brzmienia, którego tego dnia nie brakowało! Za co jeszcze raz wszystkim dziękujemy.