Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Master Class z Mietkiem Jureckim po raz drugi!


Po raz drugi mieliśmy ogromną przyjemność organizować spotkania Festiwalowe w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2019, dzięki czemu w Bibliotece Festiwal rozpoczął się dzień wcześniej. 4 października gościliśmy Mietka Jureckiego – multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera. Muzyk podczas tegorocznej edycji Festiwalu obchodził 45-lecie pracy artystyczne, a na swoim koncie ma wszystkie najważniejsze nagrody i wyróżnienia. Występuje z najbardziej znanymi i cenionymi artystami oraz zespołami, współpracuje m.in. z Budką Suflera, Haliną Frąckowiak, Zdzisławą Sośnicką, Urszulą czy Perfectem.

Master Class z Mietkiem Jureckim to otwarte warsztaty, na które mógł przyjść każdy, z gitarą lub bez. Muzyk podzielił się swoim doświadczeniem, przekazał uczestnikom cenne wskazówki nie tylko techniczne, ale przede wszystkim te związane z mentalnością artysty. Z własnego doświadczenia wie, że muzyki i pasji nie da się oszukać, bez miłości do muzyki, granie i komponowanie nie ma sensu. Słuchacze czują intencje i nastrój artysty, dlatego tak ważne jest jego nastawienie do świata i swojej pasji. Muzyk ma budzić zachwyt, bo jest źródłem radości dla odbiorcy, nawet wtedy, gdy po raz setny gra ten sam utwór. Niezależnie czy gra dla kilku tysięcy widzów, czy dla kameralnego grona kilkunastu słuchaczy, Mietek Jurecki zawsze czuje się jak na stadionie, jest po to, by ludzie dobrze się bawili.

Spotkanie było niezwykle inspirujące i pełne dobrego brzmienia, którego nie brakowało podczas piątkowego koncertu Giganci Gitary. Dodatkowo podczas bibliotecznego spotkania Mietek Jurecki obchodził swoje urodziny! To ogromna przyjemność móc świętować taką okazję wspólnie z solenizantem, dla którego wspólnie zaśpiewaliśmy głośne i czyste Sto lat, a przyznać musimy, że poprzeczka była postawiona naprawdę wysoko. Z tej okazji Mietek otrzymał specjalną laurkę, prawdziwą i jedyną w swoim rodzaju, bo od bandu Biblioteki Miejskiej w Luboniu.