Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Narodowe Czytanie 2017


Wrzesień to moment, w którym kończy się błogie lenistwo, a powraca czas szkolnych zajęć i zawodowych obowiązków. Jednak dla nas, bibliotekarzy początek września to okazja do wspólnego czytania, razem z naszymi Czytelnikami.

2 września odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania”, którą tradycyjnie swoim patronatem objęła Para Prezydencka. W tym roku drogą głosowania wybrane zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji Biblioteka Miejska zorganizowała czytanie połączone z prawdziwą, weselną biesiadą. Wszyscy mogli, wraz z młodą parą, zasiąść przy stole i wspólnie bawić się przy folkowej muzyce, kosztując regionalnych przysmaków. Nie zabrakło więc pajdy swojskiego chleba ze smalcem, kwaszonych ogórków i prawdziwego, domowego ciasta z śliwkami.

Do wspólnej biesiady zaproszeni zostali członkowie zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, którzy w krakowskich strojach dopełnili folkowego klimatu. W tym miejscu pragniemy jeszcze raz podziękować Pani Barbarze Przybylskiej i wszystkim członkom Kabaret Humoreska, a także Słuchaczom ULTW oraz naszym czytelnikom za tak liczne i aktywne przyłączenie się do akcji.

Było bardzo kolorowo, radośnie, ale przede wszystkim swojsko, przez co już nie możemy doczekać się kolejnej edycji, na którą już teraz wszystkich gorąco zapraszamy!