Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Narodowe Czytanie 2018 za nami!


8 września odbyła się kolejna edycja „Narodowego Czytania”, którą tradycyjnie swoim patronatem objęła Para Prezydencka. W tym roku drogą głosowania wybrane zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Z tej okazji po raz 3. Biblioteka Miejska zaprosiła Czytelników do wspólnego czytania w plenerze. Tym razem czytaniu towarzyszyły etiudy, które przedstawiały losy Cezarego Baryki – głównego bohatera „Przedwiośnia”. Widzowie znaleźli się w Baku w czasie rewolucji, mogli zobaczyć trudne losy rodziny głównego bohatera i równie zawiłe miłosne relacje podczas jego pobytu w Nawłoci.

Po odczytaniu fragmentów „Przedwiośnia” i przedstawieniu głównych wątków powieści, aktorzy zaprosili widzów na krótki program o latach 20 i 30, nawiązując po części do czasu akcji powieści Żeromskiego. Na zakończenie został pokazany krótki program animacyjny dla najmłodszych widzów.

W tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Barbarze Przybylskiej i wszystkim członkom Kabaretu Humoreska, Pani Aleksandrze Kołcz i uczniom z Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu. a także Słuchaczom LUTW za stworzenie programu i pomoc w organizacji tegorocznej edycji.