Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„O Marysi, gąskach i krasnoludkach”


Adaptacja teatralna baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” już w maju zagościła na deskach sceny naszej biblioteki. A to wszystko dzięki Teatrowi z Uśmiechem.

Czy krasnoludki są na świecie? Zimą na pewno ich nie znajdziecie. Śpią w Kryształowej Grocie pod ziemią, a budzą się, gdy słońce zaczyna mocniej świecić, zwiastując nadejście wiosny. Wtedy wychodzą z jaskini, aby posilić się po długim, zimowym odpoczynku. Pomagają dobrym ludziom i
zwierzętom w potrzebie. Krasnoludek Podziomek – największy łasuch wśród krasnali, spotyka na swej drodze zapłakaną gęsiarkę o imieniu Marysia. Dziewczynka nie może wrócić domu, gdyż lisek przestraszył jej wszystkie gąski, za co zostałaby srogo ukarana przez swą macochę. Krasnoludek zaprowadza Marysię do Królowej Tatry, która pomaga jej w odnalezieniu zaginionych gąsek. W drodze powrotnej Marysia i krasnoludek odpoczywają w chatce góralczyka o imieniu Skrobek. Za pomoc w gospodarstwie, Skrobek ofiaruje Marysi nowy dom oraz obiecuje, że zawsze będzie ją kochał i troszczył się o dziewczynkę. Krasnoludki odmieniają los Marysi, gąsek i Skrobka. Po wiosennych siewach, letnich zbiorach oraz jesiennych żniwach wracają znowu do swej Kryształowej Groty, by odpocząć przez zimę i pomóc komuś dobremu w przyszłym roku.

Pełne humoru widowisko, w którym ukazane jest piękno przyrody i cykl pór roku. Przedstawienie teatralne uczy, jak żyć w zgodzie z Matką Naturą, zachęca do wzajemnej pomocy i życzliwości.