Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Recytatorski jubileusz!


W tym roku po raz 25. zaprosiliśmy uczniów lubońskich szkół podstawowych do udziału w Lubońskim Konkursie Recytatorskim. Jubileuszowa edycja nosiła tytuł Wszyscy wszystkim ślą życzenia, a tematyka utworów skupiona była wokół nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

21 listopada wysłuchaliśmy 66 uczestników, którzy podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI, oraz klasy VII i VIII. Uczniowie podobnie jak w ubiegłym roku mieli pełną dowolność w doborze utworu, którego tematyka miała skupiać się na świętach bożego narodzenia lub na tematach okołoświątecznych i zimowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Miasto Luboń, które było honorowym patronem konkursu, a zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz nagród książkowych zostali zaproszeni do udziału koncercie świątecznym Na całej połaci śnieg, podczas którego mogli zaprezentować się znacznie szerszej publiczności. Poniżej lista najlepszych z najlepszych, przyznać musimy, że poziom był bardzo wyrównany i z roku na rok podjęcie decyzji staje się coraz trudniejsze.

W kategorii klas I-III przyznano następujące miejsca:

I miejsce  –  Wojciech Nawrocki
II miejsce  – Zofia Strzyż
III miejsce  –  Dominik Góral

Następnie o godz. 10.30 na scenie swoje wiersze prezentowali uczniowie klas IV-VI, w tej grupie najlepsza trójka prezentuje się następująco:

I miejsce  –   Barbara Kinas
II miejsce – Julia Szkoda
III miejsce  –  Zuzanna Legenza

Wyróżnienie otrzymał Kamil Brzóska

Wśród najstarszych uczniów najlepsi okazali się:

I miejsce – Zuzanna Koprowska
II miejsce    Malwina Wrońska
III miejsce – Nadia Czyżewska

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wystąpień i liczymy, że zobaczymy się ponownie za rok podczas 26. już edycji Lubońskiego Konkursu Recytatorskiego.