Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Śniadanie Festiwalowe 2019


Drugi dzień festiwalowych wrażeń rozpoczęliśmy śniadaniem, które dostarczyło nam energii na cały kolejny muzyczny dzień. W tym roku naszym gościem był Krzysztof Dzikowski literat, scenarzysta, ale przede wszystkim tekściarz. Autor takich przebojów jak „Ciągle pada”, „Mały książę” czy „Anna Maria”. Obok na kanapie zasiadł Marian Pysznik, aktor, poeta oraz reżyser teatralny, prywatnie mąż Heleny Norowicz oraz znawca piosenki. Można łatwo się domyślić jak potoczyła się nasza rozmowa…

Mówiliśmy o polskiej piosence i jej przyszłości, współczesnych twórcach, tekściarzach i wielkich legendach. Czas leniwie płynął przy śniadaniu, a kameralna atmosfera sprawiła, że kawy i tematów do  rozmowy nie brakowało, a minuty dzielące nas do koncertu galowego błogo uciekały.

Śniadania Festiwalowe to nowa tradycja o wyjątkowo lekkiej i otwartej formie, w której nie ma barier w relacji między widzami a naszymi gośćmi, w każdej chwili można przyłączyć się do rozmowy i współtworzyć Festiwal, którego kolejna edycja przeszła do historii. My już odliczamy do przyszłego roku, by ponownie zaprosić Państwa na jedyne takie śniadanie.