Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Śniadanie Festiwalowe czyli kolejna muzyczna uczta za nami!


Dla nocnych marków było ono pierwsze, dla rannych ptaszków drugie

Śniadania festiwalowe z założenia mają być bardziej ucztą dla ducha, niż dla ciała. Gośćmi Biblioteki Miejskiej w Luboniu 30 września byli:

A skoro spotkanie miało miejsce w Bibliotece – nie mogło zabraknąć alfabetu! Zaczęliśmy więc od literki „A” jak „Autorytet”. Goście chętnie opowiadali na kim wzorowali się oraz kogo najbardziej szanowali w momencie rozpoczęcia ich karier.

W towarzystwie Andrzeja Mogielnickiego oraz Mietka Jureckiego nie mogło zabraknąć tematu Budki Suflera. Autor tekstów często pisał dla znanego polskiego zespołu, w którym grał Mietek Jurecki. Jednak czy pisząc tekst piosenki spodziewał się on, że wiele z nich okaże się wręcz kultowych?

Podczas Śniadania padło również kilka zagranicznych nazwisk takich jak Phil Collins, Mariah Carey czy George Clooney. A to dlatego, że na sali obecny był Roman Rogowiecki, który jako dziennikarz radiowy rozmawiał z gwiazdami największego formatu.

Na tapet wzięte zostały również Dziadowskie Ballady, czerpanie inspiracji z prasy oraz festiwale i festyny.

Sala wypełniona została po brzegi, uczestnicy cieszyli się z możliwości spotkania swoich idoli na żywo. Charyzma oraz poczucie humoru zaproszonych gości powodowała, że gromki śmiech co chwilę przecinał ciszę bibliotecznych wypożyczalni.

To była iście muzyczna uczta! Gospodarzem spotkania była Klaudia Janusz.