Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

„Spacer z piosenką” – koncert Magdaleny Dolskiej Domek oraz Jacka Skowrońskiego


Autorzy tekstów i kompozytorzy piosenek, które wczoraj wybrzmiały podczas koncertu „Spacer z piosenką” byliby zachwyceni słysząc Magdalenę Dolską Domek.
Podczas wyjątkowego (pierwszego solo artystki) występu partnerował jej dobrze znany uczestnikom naszych koncertów Jacek Skowroński.
Jak widzicie – sala wypełniona była po brzegi!
Magdalena Dolska Domek zaprezentowała utwory z repertuaru własnego, ale mogliśmy również usłyszeć „Miłość w Portofino” czy „Jeszcze w zielone gramy”. Możemy jedynie zdradzić, że na pewno nie jest to ostatni występ tej wyjątkowo utalentowanej dwójki w naszej bibliotece.

Magdalena Dolska Domek

Wokalistka, aktorka scen muzycznych – od zawsze wierna i kochająca polską piosenkę.
Interpretacja piosenki to jej pasja, którą z radością dzieli się pracując z dziećmi i młodzieżą. Marzy aby kolejne pokolenia odkrywały na nowo i zachwycały się pięknem polskiej piosenki.

Jacek Skowroński

Pianista, aranżer i kompozytor. Ukończył poznańskie Liceum Muzyczne w klasie fortepianu, następnie studiował kompozycję w klasie prof. J. Astriaba w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przez wiele lat współpracował z Hanną Banaszak, z którą zagrał setki koncertów i dla której zaaranżował wiele piosenek oraz brał udział w nagraniu kilku płyt. Czynnie współpracuje z teatrami: Nowym w Poznaniu, Polskim w Szczecinie oraz Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Zaaranżował płytę Zbieram siebie Elżbiety Adamiak, Echa melodii zapomnianej Hanny Banaszak; był też kierownikiem muzycznym i aranżerem dużych telewizyjnych benefisów (H. Banaszak, E. Adamiak).

Współpracował z O. Bończyk, K. Jamróz, M. Czyżykiewiczem, A. Poniedzielskim i S. Tymem. Grał również z showmanem i wokalistą jednej ze światowych ikon muzyki pop – dance ’80, legendarnej grupy Bad Boys Blue: Rui Carlosem Ferreira.

Obecnie Jacek gra w zespole Felicjana Andrzejczaka w projekcie Felicjan Andrzejczak z GLAM quartet. Jest to projekt, w którym skład zespołu został poszerzony o fortepian i żeński kwartet smyczkowy GLAM quartet.

Jako pianista i aranżer brał udział w monumentalnych produkcjach: Poznański Koncert Noworoczny, LA LA LAND in concert, Ciao Italia, Wodecki Symfonicznie (w ostatnim przypadku był również kierownikiem muzycznym wydarzenia). Jako pianista współpracuje z agencją Royal Concert, produkującą koncerty – widowiska z udziałem największych gwiazd polskiej sceny (J. Steczkowska. A. Piaseczny, A. Dąbrowska, K. Badach, B. Kozidrak, K. Moś, K. Cugowski, Trubadurzy, T. Drozda). Są to: Tribute to Krawczyk, Christmas Time Concert, Home Alone Concert.

Muzyk pisze również na zespoły wokalne, m. in. dla Affabre Concinui, Paderewski Chamber Choir i Musica Viva.

Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2022 r.

Więcej na:

http://www.jacekskowronski.arnev.net/

fot. Ksenia Shaushyshvili

 

 

fot. Klaudia Janusz