Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką


Była to dla nas czysta przyjemność gościć panią Monikę Sawicką. Podczas wczorajszego spotkania autorskiego tytułowa miłość została rozłożona na czynniki pierwsze.
Pani Monika nie tylko wyszczególniła etapy zakochania, ale również wytłumaczyła chemię miłości (i znaczenie fenyloetyloaminy). Wyjaśniła różnice w postrzeganiu tej emocji u mężczyzn i u kobiet oraz w humorystyczny sposób podkreśliła, dlaczego zrozumienie tych różnić jest tak istotne dla dobra naszych związków.
Poznaliśmy również (często niełatwe) historie bohaterek z wybranych książek pani Moniki oraz jej własną historię – tego, jakie okoliczności sprawiły, że sama zaczęła pisać i co ją napędzało.
Pani Monika podczas spotkania stawia nas na emocjonalnej huśtawce. Jej poczucie humoru, otwartość i anegdotki bawią, a inteligencja i życiowe doświadczenie pomagają nam zrozumieć sens pisanych przez nią książek. Spotkanie z nią to wartościowa lekcja na temat życia i miłości.
W wolnej chwili zapraszamy do Biblioteki, gdzie znajdziecie książki pani Moniki Sawickiej.
.
.
.
.
.
.
___

Monika Sawicka to polska pisarka powieści obyczajowych. Z wykształcenia dziennikarka. Udziela się w osiedlowej telewizji Otwarta Telewizja Młodych RETSAT1, która działa na łódzkim osiedlu Retkinia.

W swoich książkach opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka – miłości, przyjaźni, ale także o ludzkich słabościach i codziennych problemach.

Jej bestsellerowe powieści to „Kruchość porcelany” oraz „Serwantka”. Pisarka jak dotychczas opublikowała kilkanaście powieści z różnych, wręcz skrajnych gatunków, w tym nowy cykl, na który składają się powieści obyczajowe „Dobrze, że jesteś” oraz „Za rok o tej porze”, książeczkę dla dzieci „O Kajtku szczęściarzu”, erotyczną powieść „Gra wstępna” oraz kolekcję listów wymienianych z przyjaciółką Moniką Kamieńską zebranych w „M do kwadratu”.

Źródło: www.znak.com.pl/autor/Monika-Sawicka