Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Trzeba coś robić


Człowiek, dla którego szklanka jest zawsze do połowy pełna, a kredyty i życiowe katastrofy to pretekst do działania, bo w życiu trzeba coś robić. Mowa o Przemku Mazurku, który 15 maja wystąpił w naszej Bibliotece w ramach projektu Kultura na oku realizowanym przez Fundację APJA.

Razem z Szymonem Żurowskim przedstawił pełen humoru i satyry program pt. Trzeba coś robić, który w lekki i przyjemny sposób opowiadał o troskach i przyjemnościach dnia codziennego, o miłości relacji Poznań-Szczecin, o powidłach śliwkowych… Nie zabrakło też lirycznych utworów, które wprowadziły bardzo refleksyjny, choć nadal lekki nastrój. Kameralna atmosfera sprzyjała bliskiej relacji między artystami a publicznością, przez co ci bez trudu namówili zebraną widownię do wspólnego śpiewania tak trudnych refrenów jak ten:

Śpiew generalnie polega na świadomym przeciąganiu samogłosek
Na ściśle określonych wysokościach

I precyzyjnej dynamice i artykulacji
W ściśle określonym tempie…

Chwytliwe teksty i błyskotliwe dowcipy niejednokrotnie rozbawiały publiczność, pokazując, że to, co zwykłe i prozaiczne może dawać powody do radości, dzięki czemu nasze życie staje się lepsze. Bo szczęścia należy szukać w mroźnym przedziale, w słoiku powideł pełnym mniam mniam śliwek… Muzycy emanowali świetnym nastrojem i niezwykle pozytywnym nastawieniem, przez co koncert okazał się idealnym lekarstwem na wszelkie smutki i problemy, bo to dobrze, że coś się dzieje. Nieważne, że dzieje się źle. Że powódź, że kredyt, że leje a trzeba wyjść z psem… Ważne, że się dzieje, bo przecież trzeba coś robić…