Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Wizyta dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Luboniu


W dobrym mieście ludzie żyli bez trosk i zmartwień. Powodem tego było dzielenie się „Puchatym”, które rozrastało się, kiedy się nim dzielono.
Nie podobało się to złej Wróżce, która sprzedawała leki i inne zioła na wszelkiej maści choroby. W dobrym mieście nie miała klientów, dlatego wymyśliła intrygę – zamiast „Puchatego” zaczęła dzielić się „Kolczatym”. Ludzie przestali być mili i patrzyli na siebie podejrzliwie. Jej plan zadziałał, i po jakimś czasie „Kolczate” zawładnęło miastem i nikt już nie pamiętał dobrych czasów i dzielenia się „Puchatym”.
Na szczęście dla dobrego miasta porządki w piwnicy zaplanowała pewna mama razem ze swoimi trzema córkami. Znalazły w skrzyni schowane „Puchate” i zaczęły dzielić się nim między sobą, a później z mieszkańcami.
Tak skrócić można Teatrzyk Kamishibai pt. „Puchate i Kolczate”. Bajkę edukacyjną o emocjach i relacjach z Wydawnictwo Kamishibai Kokoszka
W bajce nie ma przepisu na „Puchate” i „Kolczate”. Dlatego grupa zerówkowiczów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu rysowała swoje własne przepisy.
I tak Puchatym okazała się wata cukrowa, banany, truskawki, kwiatki, serduszka, tęcza, jednorożce i małe pieski.
Za to Kolczatym: zęby krokodyla, robaki, psia kupa i często brukselka 😁
Każde dziecko stworzyło swój własny przepis, a co odważniejsi prezentowali swoje pomysły na naszej scenie. Dziękujemy za odwiedziny SP1 w Luboniu – fanpage
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko i w budynku