Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

WOKÓŁ WIELKIEJ SCENY – sopranistka Małgorzata Olejniczak-Worobiej


„Opera to domena czystych emocji. Kiedy namiętność, smutek, cierpienie czy obłęd osiągną tak wielki stopień nasycenia, że nie da się ich wyrazić słowami, można to uczynić tylko poprzez śpiew.”

– Bernard Minier

Cykl Wokół Wielkiej Sceny od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lubonia. Redaktor Piotr Nędzyński w temacie opery ma wiedze wprost encyklopedyczną i z olbrzymią łatwością porusza się w rozmowie z zaproszonymi przez bibliotekę gośćmi.

9 maja mieliśmy przyjemność gościć Małgorzatę Olejniczak-Worobiej, sopranistkę z Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Od 2009 roku współpracuje ona z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, kreując partie: Gildy w operze „Rigoletto”, Hanny w operze „Straszny dwór”, tytułowego Słowika Strawińskiego oraz Yvette w operze „Pasażerka”.

Do ciekawych pozycji w jej repertuarze należy cykl 12 Mazurków F.Chopina w opracowaniu na głos i fortepian Pauliny Viardot oraz Odgłosy wiosny J.Straussa-syna

Występowała już we wszystkich znaczących teatrach operowych, filharmoniach i teatrach muzycznych w Polsce. Bierze udział w prestiżowych koncertach i festiwalach na terenie całego kraju oraz zagranicą, występując z najlepszymi orkiestrami (NOSPR, AMADEUS) i dyrygentami (P. Esswood, T.Kozłowski)

Sopranistka wielokrotnie nagradzana, doceniania przez miłośników opery zarówno w Polsce, jak i za granica podzieliła się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami ze studiów, zdradziła plany zawodowe na przyszłość oraz wskazała na czym polega głos koloraturowy. Najważniejszą wartością dla przybyłych słuchaczy było jednak usłyszenie wyjątkowego głosu Małgorzaty Olejniczak-Worobiej na żywo. Artystce akompaniowała przez cały wieczór pianistka Olena Skrok.