Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Wykłady sekcji literacko-bibliotecznej


Od początku istnienia Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (LUTW) Biblioteka zaprasza wszystkich seniorów do udziału w bezpłatnych spotkaniach sekcji literacko-bibliotecznej. W każdą środę o godz. 12.00 spotykamy się na wyjątkowych spotkaniach, wykładach, prelekcjach i koncertach.

Cykl bibliotecznych spotkań w roku akademickim 2019/2020 rozpoczęliśmy wykładem o ziołolecznictwie, który poprowadziła pani Czesława Wawrzyniak, wieloletnia słuchaczka LUTW. Seniorka podzieliła się swoją życiową pasją, jaką są zioła i wszelkie rośliny. Wyczerpująco opowiedziała o dobroczynnej mocy płynącej z otaczających nas zieleni, począwszy od popularnych chwastów na sezonowych owocach kończąc. Swoją głęboką wiedzę czerpie nie tylko z książek, ale przede wszystkim z ludowych mądrości i tradycji. Jej największą inspiracją i źródłem wiedzy są najstarsi mieszkańcy wsi, to właśnie oni skrywają tajemnice ziół i przekazują je z pokolenia na pokolenie, tylko i wyłącznie osobom zaufanym, którym magia roślin nie jest obojętna. Pani Czesia nie tylko podzieliła się wiedzą, ale przede wszystkim zaraziła słuchaczy swoim optymizmem i pozytywną energią, której niewyczerpane zasoby czerpie właśnie m.in. z dobroczynnej mocy roślin.

Kolejne spotkanie było okazją do chwili refleksji, ale i relaksu. 23 października gościliśmy wiolonczelistę, który zaprezentował suity solo Jana Sebastiana Bacha. Koncert był prawdziwą ucztą dla ducha.