Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Premiera „Niedźwiedzia” w Bibliotece Miejskiej w Luboniu.


„Świeć Panie nad jego duszą” – kilkukrotnie pochylaliśmy się wczoraj nad biednym nieboszczykiem Czechowem. Na własne oczy widzieliśmy żałobę (wątpliwą) jego małżonki Heleny Iwanowej Popowej oraz upominającego się o zwrot należności Grigorija Stepanowicza Smirnowa. Finezji i komediowego polotu dostała spektaklowi postać lokaja Łukasza.
W „Niedźwiedziu” było wszystko! Nienawiść, romans, komedia, groźby śmierci, bezpruderyjność i oczywiście miłość!
Niech żałuje ten, kogo nie było!
Dziękujemy Mój Teatr
* * *
Opis Spektaklu:
Nie dziel skóry na „Niedźwiedziu”! Bo kto wie, co się stanie, gdy do pogrążonego w żałobie dworku przybędzie wierzyciel, aby odzyskać dług zaciągnięty przez Pana Nieboszczyka? Zwłaszcza, gdy wdowa wcale nie pali się do spłacania nieswoich długów, a stary lokaj zrobi wszystko, aby pozbyć się natręta z domu!
Czechow – autor doskonale znany miłośnikom teatru, to nie tylko klasyk dramatu, ale również twórca komedii, które mimo ponad 100 lat nie zestarzały się ani trochę i nadal bawią kolejne pokolenia widzów.
Doskonała reżyseria Sandry Matuszak eksponuje przywary i przymioty bohaterów komedii Czechowa w sposób tak aktualny, że już po chwili mamy wrażenie, że znajdujemy się w centrum sytuacji, która mogłaby wydarzyć się w każdym współczesnym domu.
Poznajcie „Niedźwiedzia”: komedię Antoniego Czechowa, która nie boi się postawić sprawy na ostrzu noża!
.
 
.
.
.
.