Biblioteka Miejska w Luboniu
PON-WT
12.00-19.00
ŚR-PT
8.00-15.00
SOBOTA
8.00-15.00

Przypominamy o przerwach technicznych, podczas których biblioteka jest zamknięta dla czytelników.
W poniedziałki i wtorki od 15.00 do 15.20, w pozostałe dni od 12.00 do 12.20.

Wspomagamy mamy!


Od marca w Bibliotece Miejskiej realizowany jest projekt „Wspomagamy mamy”, który ma na celu wspieranie młodych i przyszłych mam. Czerwcowe spotkanie poświęcone było porozumieniu bez przemocy, które poprowadziła Pani Natalia Minge – psycholog specjalizująca się w rozwoju dzieci.

Pani Natalia nie mówiła jak powinno się wychowywać dzieci, ale co dzieci czują w danej sytuacji i jak my – dorośli możemy im pomóc. Przybyłe mamy chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i jak się okazało wiele z nich łączą te same problemy. Trudy przedszkolnego życia, obiad, który każą jeść w spokoju przy stole i wieczorna kąpiel, której tak wiele dzieci wolałoby uniknąć… Pani Natalia przedstawiła wiele podobnych sytuacji z perspektywy psychiki dziecka i pokazała mamom co dobrze jest wtedy zrobić, by złagodzić problem i w jaki sposób tłumaczyć dzieciom niejasne dla nich sytuacje. Spotkanie zmotywowało, ale też bardzo dowartościowało przyszłe i młode mamy.

Kolejne spotkanie już 2 lipca, które poprowadzi Family Manager, Pani Marta Maciszewska-Malinowska – ekspert Programów Working Parents. Pokaże jak odnosić sukcesy będąc młodą mamą.